درباره ما

تاریخچه:

شرکت بازرگانی شاهد در سال 1374 تحت شماره 116149 در اداره ثبت شرکت‌های تهران ثبت و تأسیس شد و در حال حاضر با سرمایه 200.000.000.000 ریال که 100% سهام آن متعلق به شرکت شاهد است، فعالیت می‌کند.

این شرکت در زمینه واردات و صادرات و همچنین در سایر امور اقتصادی به صورت تخصصی فعالیت می‌کند.

شرکت بازرگانی شاهد یک هلدینگ بازرگانی است که 10 شرکت مستقل در رشته‌های مختلف تجاری و خدماتی را در داخل و خارج از کشور اداره می‌کند.

شرکت بازرگانی شاهد به عنوان سیاست‌گذار کلان، نظارت بر اداره شرکت‌های زیرمجموعه خود را با نگرش راهبردی و هلدینگ به عهده دارد. در این راستا ضمن برنامه‌ریزی و تبیین چشم انداز و تعیین اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت ، تدوین بودجه، برگزاری مجامع، و در نهایت نصب و عزل اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها را هدایت می‌کند.


نگاهی به اهداف و فعالیت‌ها:

برای آغاز حرکتی نوین، به تهیه و تدوین برنامه استراتژیک سه ساله برای شرکت و شرکت‌های تابعه خود اقدام نموده ایم . همچنین تبدیل شخصیت حقوقی شرکت از "سهامی عام" به "سهامی خاص" در تاریخ 11/7/83 محقق شد و اکنون تلاش می‌شود تا تطبیق شرایط شرکت با مقررات سازمان بورس اوراق بهادار را برای ورود به آن سازمان محقق و جهت گسترش فعالیتها و سرمایه‌گذاری در سایر زمینه‌های تجاری و اقتصادی ، سرمایه این شرکت  پس از طی مراحل قانونی، از 160 میلیارد ریال به 300 میلیارد ریال افزایش یابد.

 شرکت بازرگانی شاهد دارای 6 شرکت در داخل کشور و 4 شرکت در خارج از کشور بوده که 100% سهام اکثر آنها متعلق به این هلدینگ می باشد. 


برنامه‌های آتی ما:

1. بهبود سیستم‌های نظارت و ایجاد انضباط مالی بر شرکت‌های تابعه

2. استفاده بهینه از دارایی‌های غیرمولد در شرکت و شرکت‌های تابعه در جهت افزایش بازدهی سرمایه و فروش دارایی‌های کم‌گردش و بلااستفاده

3.  افزایش سرمایه

4. بازنگری ساختار مالی و انسانی شرکت‌های تابعه

5. استفاده از تسهیلات بانکی توسط شرکت‌های گروه بازرگانی

6. استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و برون سپاری فعالیت‌های غیرتخصصی به پیمانکار

7.  پیگیری جهت عرضه سهام در بورس اوراق بهادار

لوگوی شبکه اجتماعی واتس آپ
ارتباط با ما

جهت ارسال پیام در واتساپ اینجا کلیک کنید جهت ارسال پیام در واتساپ اینجا کلیک کنید